Szlaki Sejneńszczyzny

R-11 „Euro-Velo”

Przez teren gminy Sejny przebiega międzynarodowa trasa rowerowa. Szlak ten jest jednym z węzłów europejskich szlaków rowerowych i prowadzi z Aten w Grecji do Przylądka Północnego w Norwegii (5964 km).

Czytaj dalej +

Szlak wodny Marychy

Całkowita długość Marychy wynosi 80,8 km, w tym 17,6 km poza granicami Polski (na Białorusi). Spływ można rozpocząć już powyżej Sejn, na Dziedziulce – niewielkim dopływie Marychy wypływającym z jeziora Szejpiszki. Dogodne miejsce startu znajduje się przy moście na drodze Sejny – Smolany we wsi Michnowce. Szlak Wodny Marychy kończymy we wsi Stanowisko, blisko granicy z Białorusią. Na pokonanie Marychy należy przeznaczyć 3 dni (51 km).

Czytaj dalej +
Rzeka Marycha

Poznaj Marychę

Trasa do pokonania również na czterech kółkach o długości 106 km. Biegnie wzdłuż pięknych terenów wokół rzeki Marychy, przecinając lasy, pola uprawne i łąki. Trasa zaczyna i kończy się w Sejnach; wiedzie przez: Smolany, Sejwy, Oszkinie, Puńsk, Kompocie, Przystawańce, Burbiszki, Bubele, Żegary, Krasnogruda, Ogrodniki, Hołny Wolmera, Berżniki, Zelwa, Giby.

Czytaj dalej +
Jezioro Gaładuś - szlak rowerowy wokół jeziora Gaładuś

Rowerem wokół jeziora Gaładuś.

Trasa: Żegary, Krasnogruda, Dusznica, wzdłuż pasa granicznego po stronie litewskiej,  Galiniai - Litwa, Burbiszki, Jenorajście, Radziucie, Żegary. Jest to najpiękniejsze jezioro na Pojezierzu Sejneńskim z przepięknymi widokami. Przez większość trasy jedziemy wzniesieniami z widokiem na jezioro Gaładuś

Czytaj dalej +