Szlaki Sejneńszczyzny

Szlak Dziesięciu Jezior

Oznaczony jest niebieskim znakiem, a jego długość to 35km. Latem korzystają z niego zarówno rowerzyści jak i piesi wędrownicy. Zimą natomiast, polecany jest dla narciarzy biegowych.

Początek trasy znajduje się w Wigierskim Parku Narodowym, następnie prowadzi przez Maćkową Rudę, biegnie przez Karolin, dalej dociera do Gib i kończy swój bieg w Sejnach. 

Czytaj dalej +

Szlak Czarny

Jest to dość trudny szlak polecany zaprawionym rowerzystom i narciarzom. Charakteryzuje się on długimi podjazdami oraz stromymi zjazdami. Szlak Czarny rozpoczyna się w niewielkiej wsi Dworczysko. Biegnie przez przepiękny teren Dworku należącego do rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie. Konie szlaku to przejście graniczne z Litwą w Ogrodnikach.

Czytaj dalej +

Pierścień rowerowy Suwalszczyzny

Jest to jeden z najbardziej znanych szlaków rowerowych okrążających Suwalszczyznę. Tworzy zamknięty pierścień, skąd wzięła się nazwa. Szlak ten ma łącznie 319,4km długości. Duża część trasy przebiega przez powiat sejneński. Rozpoczyna się w Żegarach, biegnie wzdłuż jeziora Gaładuś, ciągnąc się wiele kilometrów po wyjeździe z Puńska.

Czytaj dalej +

Suwalski Gigant

Szlak gigant oznaczony jest na czerwono. Jest to jeden z najdłuższych szlaków turystycznych Suwalszczyzny, mierzący około 178km. Swój początek ma w dolinie górnej Biebrzy, prowadzi przez Puszczę Augustowską, Sejny, Pojezierze Wschodnio-suwalskie, dalej biegnąc w stronę Gołdapi. Szlak ten biegnie wzdłuż granic Rzeczpospolitej Polskiej, łącząc obszary graniczne z trzema różnymi państwami. Pokonując kolejne etapy podziwiać można malownicze krajobrazy oraz interesujące miejsca kulturowe.  

Czytaj dalej +