Jeziora i rzeki

Jezioro Zelwa

Jezioro Zelwa

Przyjazd nad Jezioro Zelwa jest gwarancją prawdziwego wypoczynku na łonie natury. Zelwa jest jednym z najpiękniejszych miejsc pogranicza polsko-litewskiego objętym programem NATURA 2000. Jezioro oraz jego otoczenie leży w strefie ciszy, nie wolno tu używać motorowych łodzi spalinowych. Urzekające są otaczające jezioro, malownicze pejzaże. 

Czytaj dalej +
Jezioro Hołny

Jezioro Hołny

Przepiękna okolica wokół jeziora Hołny przyciąga wielu odwiedzających. To przede wszystkim ostoja ciszy i spokoju, gdzie można w pełni cieszyć się odpoczynkiem i uciec od zgiełku miasta. Szczególnym potwierdzeniem tego stwierdzenia jest fakt objęcia jeziora strefą ciszy.

Czytaj dalej +

Jezioro Gremzdy

Jezioro Gremzdy położone jest na terenie gminy Krasnopol. Jego powierzchnia sięga 208 ha. Akwen jest niewielkim jeziorem polodowcowym o długości około 3,2 km, a szerokość maksymalnie dochodzi do 700 m. Nie jest również zbyt głębokie, średnia głębokość wynosi 4,7 m, chociaż miejscami dochodzi do 14,3 m. Gremzdy otoczone lasami, z pięknymi wysepkami oraz atrakcyjnym dostępem do brzegu stanowi miejsce odskoczni dla przyjezdnych. 

Czytaj dalej +

Jezioro Żubrowo

Jezioro Żubrowo ma zdecydowanie wydłużony kształt, z dwoma znacznymi półwyspami – od strony wsi Aleksandrowo.

Ciekawa jest linia brzegowa jeziora o bardzo nieregularnej i zróżnicowanej formie. Jest wiele zatok oraz wypłyceń, a brzegi jeziora porośnięte są trzciną.

Czytaj dalej +